Často kladené otázky

  • Musím mať vysokú školu alebo špeciálne vedomosti na to aby som sa stal finančníkom?

    Ako hovorí jeden z kolegov: Nemusíš byť kvalitný aby si začal, ale musíš začať aby si sa stal kvalitným. Myslím, že to hovorí za všetko. Na začiatku spolupráce sa nepozeráme na to, koľko toho vieš o financiách, obchode alebo komunikácie. Hlavné je, či máš hlad po tom mať sa lepšie, či vieš makať a či si necháš poradiť od ľudí, ktorí už dosiahli to, kam sa chceš dostať.

  • Je možné začať s vami spolupracovať?

    Aktuálne je na trhu veľký nedostatok kvalitných ľudí, ktorí chcú túto profesiu vykonávať 

    profesionálne a ponúkať klientom top službu. Našou víziou je meniť tento trh k lepšiemu

    a to sa dá dosiahnuť len tým, že k nám budú pribúdať šikovní charakterní pracovití ľudia, 

    ktorí sa chcú mať v živote lepšie a pracovať na sebe.

  • Môžem k PZP uzatvoriť aj iné poistenie?

    Je to možné. Odporúčame poistenie stretu so zverou, poistenie čelného skla, poistenie pre prípad pôsobenia prírodného živlu. Pri cestovaní poistenie batožiny a nadštandardných asistenčných služieb. Vyššie spomenuté je poistenie sú dôležité najmä v prípade, že už nemáte havarijné poistenie.

  • Je nutné uzatvárať havarijné poistenie?

    Havarijné poistenie je dôležité najmä v prípade, že ste si kúpili nové, alebo málo jazdené vozidlo. Pri takýchto vozidlách odporúčame uzatvoriť aj GAP poistenie, ktoré slúži na vykrytie rozdielu medzi novou a aktuálnou hodnotou vozidla vzhľadom na to, že rýchlo strácajú na hodnote.

  • Kedy je dobré uzatvoriť životné poistenie?

    Pravdepodobnosť výskytu vážneho ochorenia, alebo dokonca úmrtia sa s pribúdajúcim vekom zvyšuje, preto platí, že čím skôr sa poistíte, tým menej rizika platíte. Pri štyroch z desiatich poistných zmlúv platí výluka poistného plnenia na ochorenie, s ktorým už klient do poistenia vstúpil. Najvýhodnejšie teda je nečakať a poistiť sa ešte vtedy, keď sme zdraví.

  • Ako získam daňový bonus pre mladých?

    Požiadajte svoju banku o potvrdenie o výške zaplatených úrokov za uplynulý rok. Potvrdenie následne odovzdajte zamestnávateľovi. V prípade, že ste živnostník, alebo podnikáte si na základe neho môžete znížiť daňový základ.

  • Je možné refinancovanie úveru mimo fixácie?

    Poplatok za predčasné splatenie úveru mimo výročia fixácie je zvyčajne 1%. Tento poplatok ale častokrát prepláca banka, do ktorej klient prenáša úver. Aj napriek tomuto poplatku sa teda klientovi oplatí preniesť úver do banky, kde má lepší úrok.

  • Zaplatím za konzultáciu ak sa nakoniec pre vaše služby nerozhodnem?

    Nebudete. Konzultácie sú u nás vždy zdarma. Nie sme platení klientmi, ale z provízií po sprostredkovaní finančných produktov.

  • Ako mám začať investovať?

    Najefektívnejšie svoje peniaze zhodnotíte investovaním do ETF fondov, ktoré majú najlepší pomer medzi rizikom a výnosom. Zároveň sú pre ETF fondy typické nízke poplatky a oslobodenie od dane z výnosu.

  • Aký dôchodok budem mať v budúcnosti ak som živnostník?

    Kvôli starnutiu populácie predpokladáme, že dôchodok dnešných pracujúcich ľudí bude o 20 až 30% nižší ako v súčasnosti. Ako doplnenie štátneho dôchodku, je preto riešením sporiť si na dôchodok aj individuálne, napríklad cez program pravidelného investovania. Ak ste na živnosť zarábali 1000€ mesačne, platili minimálne odvody a chcete si zachovať stoju životnú úroveň aj na dôchodku, mali by ste si sporiť každý mesiac 54€.

  • Aký dôchodok budem mať v budúcnosti ak som zamestnaný?

    Ak sa pri dôchodku spoliehate iba na štát je viac ako pravdepodobné, že jeho výška bude v budúcnosti nepostačujúca na pokrytie všetkých nákladov na život. Riešením, ako si doplniť štátny dôchodok je sporiť si individuálne – pravidelne investovať.